İspanyolca ile ilgili bir çok şey

Chistes - Espriler (Fıkralar) 1


Merhabalar,

İspanyolca öğrenirken a veces (arada bir) ispanyolca gramerinden çıkıp eğlenmemiz de gerekiyor. Bu yazıda ispanyol dilinde bazı espriler paylaşıp Türkçeye çevireceğim. İspanyolca bilen arkadaşlarınıza ya da latin, ispanyol dostlarınıza bu esprileri yaparak hem yeni kelimeler öğrenebilirsiniz, hem de onlarla birlikte bir anlığına tebessüm edebilirsiniz. Sözü daha fazla uzatmadan chistelere geçeyim.


MARIO: Un italiano, creado por los japoneses que habla inglés, parece mexicano, corre como jamaiquino y agarra dinero como judío.
MARİO: Japonlar tarafından yapılan, ingilizce konuşan, meksikalıya benzeyen, jamaikalı gibi koşan ve yahudi gibi para toplayan bir italyan.No rompas el corazón de nadie. Sólo tiene uno. Si estás enojado con alguien rómpele algún hueso... tiene 206 de ellos.
Kimsenin kalbini kırma. Sadece bir kalbi var. Birine kızdıysan onun bir kemiğini kır... zaten 206 tane daha var.Yo Quiero Que Cuando Muera 
Mi Lapida Diga
"MURIO POR NO ENVIAR ESE MENSAJE A 10 PERSONAS"
Öldüğüm zaman mezar taşımda şöyle yazsın:
“BU MESAJI 10 KİŞİYE YOLLAMADIĞI İÇİN ÖLDÜ”Google es una mujer. No te deja terminar una frase y ya te esta dando sugerencias
Google bir kadın. Bir cümleyi bitirmenize zaman bırakmadan hemen tavsiye veriyor.Matematicas, el unico lugar donde alguien compraria 80 sandias.
Matematik; bir kişinin 80 karpuz satın aldığı tek yer.
Chistes başlıklı yazıya devam edeceğim. İspanyol ve latin sitelerinde karşıma çıkan ilginç fıkra ve esprileri sizinle paylaşacağım. 

Hasta luego chic@s! 
,2 yorum:

  1. Fıkralarda cinsiyetçi ve ırkçı ögeler var. Kötü niyet yok belki ama daha dikkatli olmak gerekiyor yine de.

    YanıtlaSil

Acción Poética

Acción Poética

Humor en Español

Humor en Español